O mně


Moje cesta k Tradiční čínské medicíně vedla přes jiné alternativní způsoby léčení. Po přestěhování do nového bydliště jsem měla 2x ročně těžké angíny po dobu 8 let. Když jsem se dozvěděla, že existuje alternativa – homeopatie, vyzkoušela jsem ji. Tato léčba zabrala velmi dobře a já jsem od té doby neměla angínu ani jednou. Je to již 20 let. O tyto způsoby léčení jsem se zajímala a prošla jsem různými zajímavými zkušenostmi např. s reiki, shambalou, jógou, meditacemi apod. Až mé směřování bylo ovlivněno TČM. Absolvovala jsem přípravný ročník na Institutu Tradiční čínské medicíny v Praze pod vedením MUDr. Luckého a rozhodla jsem se, že chci vědět víc. Postupně jsem se dozvídala o principech TČM a nadchlo mě, jak logické a propracované učení to je.

Stále více jsem si uvědomovala, že za svoje zdraví jsme odpovědni pouze my sami a že abychom byli zdraví, je nutné být v souladu především se sebou samým. Udělala jsem tedy několik důležitých změn a rozhodnutí.

Celé studium i jeho úspěšné ukončení bylo pro mě mimořádným zážitkem.

Absolvované kurzy a semináře:

2008 – 2012 – Institut TČM Praha
2012 – speciální seminář Beauty (vrásková terapie)
leden 2013 – speciální seminář gynekologie
březen 2013 – seminář Ušní akupunktura
květen 2013 – seminář Ušní akupunktura II
říjen 2013 – speciální seminář Medicinální houby – Mycomedica
listopad 2013 – speciální seminář hypertenze a srdeční arytmie – TCM clinic
únor 2013 - březen 2014 – kurz kraniosakrální terapie
srpen - říjen 2014 – masérský kurz (regenerační, lymfatická, Breussova masáž páteře)
květen 2015 – odborný seminář medicinální houby - záněty
listopad 2017 – odborný postgraduální seminář Emoční, osobnostní a sociální problémy pacienta a jejich transformace pomocí mimořádných drah